Що ми знаємо про свято Хеллоуїн?

«Привіт, ти підеш на?». Ще років 15 тому багато хто не знав, як відповідати на це питання. Просто тому що поняття не мали про те, що таке Хеллоуїн.

В Україні це свято почали відзначати не так давно. Найбільш активно його відзначає молодь. У нічних клубах вже традиційно в ніч з 31 жовтня на 1 листопада влаштовують Halloween-party, де діє обов'язковий дрес-код.

Багато готелів, ресторани і кафе тематично прикрашають свої зали і вводять спеціальне меню. Також проводять різні конкурси – на кращий костюм і на найстрашніший грим. В Україні Хеллоуїн тільки набирає популярності, залучаючи все більше шанувальників і критиків. Однак безперечно одне – це свято викликає неабиякий інтерес.

Суденти Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського також не залишили без уваги свято Хеллоуїна. На кафедрі технології в ресторанному господарстві та готельної і ресторанної справи студенти активно виточують мастерство по вирізанню святкових гарбузів.

Що ми знаємо про свято Хеллоуїн? Відомо, що Хеллоуїн йде корінням до древніх шотландським і ірландським кельтів. Саме 31 жовтня вони відзначали Самайн, свято закінчення збору врожаю, смерті і початку нового року.Язичники вірили, що в цю ніч кордону між нашим світом і світом духів практично стираються. Тому люди одягалися і продовжують одягатися в костюми і маски, щоб нечиста сила їх не впізнала.Сама назва «Хеллоуїн» має Католицьке походження. У народі свято називалося Allhallowmas, (the mass of all Hallows - Всіх святих), а ніч напередодні отримала назву All Hallows Eve (Вечір всіх святих). Згодом ніч напередодні Всіх Святих стали називати Хеллоуїн.Під час цього свята племена кельтів, які проживали на території Англії, Ірландії та Північної Франції, брали участь в обрядах імітації мертвих, одягаючись як мерці і просячи за них милостиню. З поступовим перетворенням в день всіх святих народилася гра "Trick or treat!" "Солодощі або витівки".Вона полягає в тому, щоб "відкупитися" солодощами від дітей, які наполегливо стукають у двері. По суті, це ритуал приношення темним силам. Свого часу ця "забава" була важливою частиною язицького культу. Але зараз багато школярів про це не знають.Так само дуже важливим було «Моління о душах» (Souling), середньовічний християнський попередник сучасної гри«Гаманець або життя», в ході якого бідняки ходили від двері до двері в День Всіх Святих (1 листопада) пропонуючи молитви за померлих в обмін на паски. Традиційно Хеллоуїн відзначався навколо багаття, з піснями і танцями, а також зі страшними історіями і легендами про духів, чаклунів, відьом і всякої іншої нечисті. В даний час комерційний підхід до святкування будь-якого торжества привів до того, що в багатьох країнах Хеллоуїн перетворився на свято солодощів, які діти випрошують у своїх сусідів, переодягаючись у карнавальні костюми. Практика розведення багать в ніч на Хелловін майже повсюдно пішла в минуле, багаття замінили світлом електричних лампочок, прикрашаючи ними вдома.А ось страшні костюми і маски супроводжують це свято вже більше 2000 років, правда все частіше на учасниках веселого карнавалу можна бачити не вампірські ікла або ведьмовские перуки, а костюми клоунів і принцес.Незважаючи на те, що відзначають американці його більше двох століть, свято не є офіційним. Однак це не заважає жителям Нового Світу витрачати щорічно великі гроші на гарбуза, прикраси, свічки і вітальні листівки.Підготовка до Хелловіну починається задовго до самого свята. Люди, що відзначають цей день, прикрашають свої квартири гарбузами, штучної павутиною, свічками і сухими листям. Атрибутику Хелловіна напередодні свята можна як зробити своїми руками, так і купити в будь-якому супермаркеті.На Хеллоуїн люди готують запечені яблука з корицею, пироги, солодощі і прикрашають їх до пари свята - малюють глазур'ю приведення, павуків, павутину і т.п.