Педагогічна майстерність

Чотири дні поспіль на базі Криворізького педагогічного університету проходив Тренінг з викладацької майстерності для викладачів переміщених та східних закладів вищої освіти.  Провела його громадська організація «ВИЩЕ» (керівник та засновник Наталя Старинська) разом з Саксонським центром викладання та навчання вищої освіти в Лейпцигу (керівник Кетрін Франке). Тренінг є частиною проекту «Зміцнення викладання та навчання в українських університетах». Саксонський Центр є спільною центральною установою вищих навчальних закладів у Саксонії. Його головне завдання полягає   у підвищенні рівня професіоналізації викладання, а також у підвищенні його якості. Таким чином, Центр допомагає освітянам впроваджувати інновації та надихати інших колег на зміни в усталеній моделі освіти.

З привітальним словом до учасників заходу звернувся ректор КПУ проф. Я. В. Шрамко, а також Н. Старинська.

В тренінгу взяли участь 24 викладача з Кривого Рогу, Дніпра. Це представники Донецького юридичного інституту (9 осіб), Криворізького педагогічного університету (9 осіб), університету імені Альфреда Нобеля (1 особа), Дніпровської  державної академії будівництва та архітектури (1 особа), гірничого коледжу КНУ (1 особа). Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського представляли к.т.н., доцент кафедри технології в ресторанному господарстві та готельної і ресторанної справи Горяйнова Ю.А., асистент кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування Шаповалова І.В. та асистент кафедри фінансів та банківської справи В.А. Янковський.

Заняття проводили тренери-фасилітатори Ольга Бершадська (ГО «Вище», старший викладач кафедри англійської мови Національного університету «Києво-Могилянська академія») та Карола Кункель (Саксонський центр викладання та навчання вищої освіти в Лейпцигу).

Протягом чотирьох днів тренери вчили учасників, як планувати свій курс, як мотивувати студентів, як подавати інформацію, як досягати ефективного зворотного зв’язку, як працювати в групах тощо. Багато матеріалу засвоювали через конкретні вправи. Ми отримали багато нової корисної інформації, з якою готові поділитися з колегами, а також застосувати в навчальному процесі. Також ми познайомилися з викладачами інших вищих навчальних закладів, обмінялися думками щодо певних проблемних ситуацій. Сподіваємося на подальшу співпрацю.

Виражаємо подяку ГО «Вище» за надану можливість прийняти участь в такому цікавому Тренінгу з викладацької майстерності!

fot1
fot2