КУЛІНАРНІ УПОДОБАННЯ РІЗНИХ ЗНАКІВ ЗОДІАКУ. СТРІЛЕЦЬ

Кафедра технології в ресторанному господарстві та готельної і ресторанної справи (кафедра ТРГ та ГРС) продовжує серію публікацій, які присвячені кулінарному гороскопу за знаками зодіаку. Сьогодні вас чекає цікава і корисна інформація про систему здорового харчування з наукової точки зору для такого знаку зодіаку як Стрілець. Що корисно та шкідливо для Стрільця? Що переважно приймати в їжу, щоб почувати себе здоровим та повним енергії? Яких важливих нюансів треба дотримуватися у харчуванні? Відважний і благородний, щедрий і веселий, дотепний і правдивий, щирий і пристрасний, Стрілець розцвічує своє життя в найяскравіші кольори веселки.

СИСТЕМА ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

ЗА ЗНАКОМ ЗОДІАКУ: СТРІЛЕЦЬ

(23 листопада – 21 грудня)

Слабкі місця організму Стрільців – печінка, кровоносна система, нервова система. Ослаблена нервова система найсильніше впливає на режим неспання і сну, а значить, для його відновлення рекомендується харчуватися, строго дотримуючись графіку прийому їжі. Так, не можна пропускати сніданок, який повинен бути хоч і вельми калорійним, але при цьому легким. Стрільцям не можна переїдати, особливо перед сном, а тому від пізніх вечерь (менш ніж за 2 години до сну), варто відмовитися, дозволяючи собі в цей час лише перекус у вигляді склянки кефіру і овочевого салату.

Одним з органів, за яким Стрільці повинні дбати особливо, є жовчний міхур. Для нормального функціонування цього органу необхідно налаштувати свій режим харчування: їсти часто і потроху, в кожному прийомі їжі вживаючи невелику часточку жиру. Такий спосіб харчування дозволить уберегти організм від захворювань жовчного міхура, печінки та серцево-судинної системи. Рекомендовані продукти для СтрільцівДля того, щоб уберегти свій організм від перезбудження і протистояти стресам, Стрільцям варто харчуватися продуктами, які зміцнюють нервову систему. Необхідно, щоб в харчуванні були регулярно присутні відварені овочі і варені яйця, бобові культури, особливо горох, а також гречка, рис і всілякі ягоди. Для зміцнення нервової системи особливо корисні ожина і чорниця, які, до всього іншого, чудово очищають шлунково-кишковий тракт.

На роботу жовчного міхура дуже сприятливо впливають різні прянощі, наприклад, гвоздика, імбир, перець, куркума, які будуть стимулювати роботу цього органу. Для підтримки роботи печінки, яка також є «ахіллесовою п'ятою» Стрільців, їм варто частіше включати в раціон харчування пророслу пшеницю, яєчні жовтки, а також телячу печінку і сою. У цих продуктах в достатку міститься така речовина як холін, яке активно стимулює роботу описуваного органу і сприяє переробці жирів.

Щоб не долали стреси, представникам знака Стрілець варто вживати корицю, особливо в зимовий час. Якщо людина, що народилася під цим знаком зодіаку не є вегетаріанцем, йому варто їсти нежирну м'ясну їжу, бажано, кролятину, курку або дичину. А так як Стрілець відноситься до вогненним знакам, цим людям ідеально підходять продукти, приготовлені на відкритому вогні.

Цьому знаку зодіаку необхідно вживати продукти, що містять двоокис кремнію. Сюди відносяться: теляча печінка, морква, овес, проросла пшениця, соєві боби, яйця, інжир, чорнослив, суниця, неочищений рис і стиглі вишні. Для Стрільців важливо підтримувати баланс вітамінів групи С і Е. Вони борються з токсинами, покращують еластичність стінок судин, переробляють жири. Дефіцит цих вітамінів призводить до негативних наслідків і відмирання клітин печінки.

Які продукти слід виключити Слід обмежити споживання цукру та солі. Стрільцям не рекомендується вживати жирну, екзотичну їжу, вона негативно впливає на якість сну, печінку, артеріальну систему і кровопостачання в цілому.

Дотримуючись правильного харчування, ви поліпшите свій настрій, працездатність та знизите ризик виникнення різноманітних захворювань!

Матеріал підготувала канд. техн. наук, доцент кафедри технології в ресторанному господарстві та готельної і ресторанної справи

Сімакова О.О.