КУЛІНАРНІ УПОДОБАННЯ РІЗНИХ ЗНАКІВ ЗОДІАКУ. ВОДОЛІЙ

Кафедра технології в ресторанному господарстві та готельної і ресторанної справи (кафедра ТРГ та ГРС) продовжує серію публікацій, які присвячені кулінарному гороскопу за знаками зодіаку. Для збереження життєвої енергії та оптимальної ваги для кожної людини потрібна правильна дієта. Сьогодні ми дізнаємося, як правильно харчуватися представникам такого знаку Зодіаку, як Водолій. Вони люблять занурюватися з головою в різні проекти і види діяльності, що залишає мало часу на збалансоване харчування. Пропонуємо дієту для Водоліїв - методику, розроблену спеціально для представників даного знаку Зодіаку з урахуванням їх слабких місць в організмі і індивідуальних потреб в харчуванні.

СИСТЕМА ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

ЗА ЗНАКОМ ЗОДІАКУ: ВОДОЛІЙ

(21 січня – 19 лютого)

Велика частина Водоліїв схильна до зловживання солодким, проте зустрічаються і ті, хто не можуть відмовити собі в жирному шматку м'яса, а на шоколад навіть не звертають уваги. І в тому і в іншому випадку це нерідко призводить до проблем зі здоров'ям. Найчастіше представники повітряної стихії страждають захворюваннями центральної нервової і гормональної систем, мігренню, хворобами вух, безсонням і депресією.

Щоб зняти стрес, Водолії нерідко заїдають його солодощами, тому в першу чергу їм необхідно обмежити вживання шоколаду, морозива, цукерок і т.д. Крім того, люди, народжені під цим знаком, іноді страждають розладом харчової поведінки, яке проявляється саме в схильності до зловживання їжею в стресових ситуаціях, а також переїданні або навпаки - голодуванні і нав'язливою ідеєю підраховувати кожну отриману з їжею калорію.

Рекомендовані продукти для Водоліїв

Щоб запобігти багатьом хворобам Водоліям необхідно дотримуватися збалансованого харчування. У раціоні слід віддати перевагу таким продуктам, як овочі (кабачки, квасоля, баклажани, капуста, буряк), фрукти (диня, яблука, гранат, айва, сливи). Необхідні їм квасоля, арахіс, соя, какао, морепродукти, нежирні сорти риби і м'яса, молоко, кефір, сир.

Організм Водоліїв часто страждає від нестачі цинку і фосфору, тому даному знаку потрібно їсти більше волоських горіхів, житнього хліба, риби, малини, спаржі, імбиру. Свій графік Водоліям необхідно скласти так, щоб повноцінно харчуватися три рази на день. Якщо між прийомами їжі представники даного знаку відчувають голод, то краще підкріпиться фруктами, йогуртом або кефіром.

В цілому, харчування Водоліїв повинно будуватися на продуктах, багатих на залізо, тому що саме вони найкраще зміцнюють стінки судин і позитивно діють на роботу ЦНС. Які продукти слід виключити

Водоліям потрібно різко обмежити споживання кондитерських виробів і алкоголю,  уникати консервів, замість цукру і солі - мед і ароматичні трави.  Треба скоротити кількість хліба, макаронів.

Для схуднення також рекомендується раз на тиждень проводити розвантажувальні дні. Водоліям підходять і інші дієти: наприклад, за методикою Маргарити Корольової, японська дієта або система харчування Аткінса. Найголовніше - не допускати значного урізання калорій (наприклад, по 500 ккал на добу), тому що це може заподіяти шкоди здоров'ю.

Шукайте те, що вас захоплює, пізнавайте життя, міркуйте, і ви завжди будете залишатися у відмінній фізичній формі при тверезому розумі та добрій пам'яті!

Матеріал підготувала канд. техн. наук, доцент кафедри технології в ресторанному господарстві та готельної і ресторанної справи

Сімакова О.О.