ГОРМОН ЩАСТЯ: 12 ПРОДУКТІВ ПРОТИ ДЕПРЕСІЇ

ELLE з'ясував, які продукти, крім шоколаду, допоможуть впоратися з депресією і не додадуть зайвих кілограмів            Всі ми, іноді любимо посидіти на дивані з відерцем шоколадного морозива і поплакати під сумний фільм. Їжа дійсно допомагає впоратися з нудьгою - головне знати, що є і пам'ятати про фігуру.БрокколіЦей настільки нелюбимий дітьми овоч містить денну норму фолієвої кислоти, яка входить в групу вітамінів B і відповідає за наший гарний настрій.

Помідори

Помідори містять амінокислоту фенілаланін, яка уповільнює розпад ендорфінів - гормонів, відповідальних за гарний настрій. Крім того, наявний в томатах холін знижує вміст холестерину в крові, підвищує імунні властивості організму і сприяє утворенню гемоглобіну.

Індичка

М'ясо індички містить велику кількість того ж фенілаланіну, що є і в помідорах. Ця амінокислота перетворюється в допамін - нейромедіатор, що піднімає настрій і перешкоджає появі депресії. Останні дослідження показали, що дія фенілаланіну подібна до дії антидепресантів.КуркаФіле курки багато триптофаном - амінокислотою, яка перетворюється в заспокійливу речовина серотонін. Правда, це стосується тільки відвареного або тушкованого м'яса - термообробка скорочує кількість корисних речовин.

Зелений чай

Крім величезного числа антиоксидантів в зеленому чаї міститься вітамін С, який скорочує кількість гормонів стресу в організмі.

Вино

Дослідження показують, що вино не тільки виводить токсини з організму, але і має антистресовий ефект. Келихи червоного за вечерею буде досить, щоб зняти напругу і поліпшити настрій. Не дарма ж французи - великі цінителі вина - вважаються однією з найбільш життєлюбних націй.Стручкова квасоляВживаючи її, ви збільшуєте вміст фолієвої кислоти, яка, своєю чергою, підвищує рівень серотоніну.Зелений салат і листова зеленьНезамінні помічники в боротьбі з депресією. У листі зелені міститься амінокислота тирозин і ряд інших корисних речовин. Більшість продуктів зеленого кольору мають заспокійливий ефект, який ми зазвичай відчуваємо на лоні природи: сприяють гармонії, покращують водний баланс в організмі, приводять у норму артеріальний тиск, знімають емоційне напруження, лікують головні болі і розслаблюють в стресових ситуаціях. Молоко«Пийте діти молоко - будете здорові!» І щасливі. Молоко містить амінокислоту триптофан, яка потрібна мозку для освіти, серотоніну - нейромедіатора, який надає заспокійливий ефект і піднімає настрій. Цільнозерновий рис або пастаСкладні вуглеводи, що містяться в цих продуктах, допомагають довше зберегти гарний настрій і підвищують рівень серотоніну.

Чорниця і морква

Крім того, що чорниця і морква корисні для зору, в них містяться антиоксиданти і аскорбінова кислота - стимулятори хорошого настрою.

Горіхи

У хорошому настрої допоможуть залишатися горіхи - джерело елемента селену. Також вони містять вітамін B2, вітамін Е, магній, цинк. Вітаміни групи B і вітамін Е потрібні для виробництва серотоніну, цинк бореться з негативними наслідками стресу, а вітамін Е - антиоксидант.

592ec8177f2e169afe4c201167104c69
81600406-tomato-sauce